Další vrh plánujeme až na léto/podzim 2020.

Matkou bude opět naše Bertička, otce vrhu zatím pečlivě vybíráme.

Informace pro potencionální zájemce

Odchov

Štěňátka vyrůstají od začátku u nás v domě, kde mají pro sebe vyhrazenou klidnou místnost mimo hlavní dění, ale zároveň jsme jim neustále nablízku a můžeme je snadno kontrolovat a starat se o ně. Ve vhodné době, podle počasí, chodí ven na zahradu, kde mají vlastní výběh. Štěňata zvykáme na všemožné situace, na jízdu autem, bereme je na krátké procházky na louku a především je navštěvuje mnoho a mnoho návštěv, takže jsou to štěňátka kontaktní a nebojácná. Štěňátka od nás odcházejí ve věku minimálně 9 týdnů.

Jestliže jste si tedy u nás zarezervovali štěně, je třeba zaplatit rezervační poplatek v podobě čvrtiny kupní ceny. Při převzetí štěněte se doplácí zbylé tři čtvrtiny. Tento rezervační poplatek, doložený podepsanou smlouvou o smlouvě budoucí představuje jistotu pro obě strany - pro zájemce, že dané zarezervované štěně nebudeme nabízet dalším zájemcům a pro chovatele, že zájem o štěně je pevný a může se zájemcem jakožto s budoucím majitelem počítat.

Co my očekáváme od zájemců

Jelikož nám záleží na tom, aby se štěňátka vždy dostala do správných rukou, snažíme se naše zájemce co nejlépe poznat. Každý má od svého vysněného pejska jiná očekávání, někdo chce pouze rodinného parťáka, někdo pomocníka při výkonu myslivosti, někdo má výstavní ambice, někdo chce s pejskem aktivně sportovat. A každý zájemce má i jinou představu o povaze svého štěněte - někdo upřednostní klidnějšího pejska, někdo touží po temperamentním štěněti. Právě proto se snažíme dobře se se zájemci seznámit, abychom jim pomohli vybrat správné štěně pro ně a aby tak byla později spokojená lidská i psí část týmu. Při výběru štěněte nerozhoduje pořadí, v jakém se zájemci o štěně ozvali.

V době mezi 9 - 10 týdny věku štěňátka odcházejí do nových domovů. S sebou dostanou průkaz původu, očkovací průkaz, kupní smlouvu, granule do začátku, obojek, vodítko, a pak spoustu hraček a drobností. Rádi dostáváme nové zprávy od majitelů, jak jim to spolu se štěňátkem jde, popřípadě poradíme s čímkoliv. S novými majiteli zůstáváme nadále v kontaktu, kdykoliv je rádi přivítáme na navštěve či společné procházce a zájemcům o chov pomůžeme s přípravou na výstavy či na zkoušky.