O nás

  Chovatelská stanice Santini's Legacy se zabývá chovem úžasného plemene gordonsetr. Naším prvním gordonem je fena Al Berta Scotch do pole alias Bertička. V roce 2013 jsme si ji dovezli z Mnichovic od skvělého chovatele pana Zdeňka Hejzlara. Berta je mou vymodlenou fenou, mou parťačkou za všech okolností, která mě provedla mými kynologickými začátky. Spolu jsme se naučily fungovat jako tým, jak spolupracovat. Spolu jsme dosáhly mnoha výstavních úspěchů, absolvovaly jsme lovecké zkoušky a vyzkoušely jsme hned několik psích sportů. Nakonec jsme zůstaly věrné agility, které nás obě baví nejvíce.

   Na jaře 2017 se narodil náš první vrh A, ze kterého nám v podstatě doma zůstal Kenny. Kenny bydlí u svých vlastních páníčků, ale je součástí naší chovatelské stanice.

   Mým cílem je odchovávat zdravá a povahově vyrovnaná štěňátka, socializovaná a vyrůstající v kvalitním prostředí. Snažím se vybírat krycího psa podle svého nejlepšího svědomí, tak, aby mnou odchovaní gordoni byli v budoucnu nejen skvělými společníky, ale i nádhernými představiteli plemene. Není pro mě zásadní, aby byla lovecky vedena, nebo aby s novými majiteli absolvovala výstavy, ovšem přejeme si, aby žila v milujících rodinách, kde se jim budou paníčci náležitě věnovat. Plně také podporuji každého budoucího majitele, který se svým psím kamarádem chce zkusit i nějaký psí sport. Přestože gordonsetr není zatím známým sportovním psem, je rozhodně více než vhodný k výcviku v různých oblastech, jako je agility, záchranářský výcvik, obedience, dogdancing, flyball nebo dogfrisbee.