Oblastní výstava Žilina 2.9. a Národní výstava Olomouc 1.9.

Lord (Alla Pietro) se zúčastnil NVP v Olomouci, naposledy ve třídě mladých, s výsledkem Velmi dobrý, ale moc hezkým posudkem od pana rozhodčího Čestmíra Šrámka.

Bertík (Adalbert Venandi) se o den později prezentoval v Žilině, kde dosáhl nádherného výsledku V1, Vítěz třídy, Oblastní vítěz.

Mezinárodní výstava Mladá Boleslav 26.8.

Poprvé se náš odchovánek prezentoval v mezitřídě a to hned velmi úspěšně. Annalisa (neboli Sany) byla panem rozhodčím Marshakem Avi ohodnocena známkou Výborná na 1. místě a byl jí zadán titul CAC. Doufám, že ostatní její sourozenci ji budou v budoucnu následovat a povedou si v dospěláckých třídách stejně dobře.

Mezinárodní výstava Velká Ida 7.7. - 8.7.

Adalbert Venandi se opět zúčastnil výstavy na Slovensku, ovšem přestože oba dny získal výbornou známku a první místo, tentokrát se domů vracel bez titulu. Tak třeba příště!

Rozhodčí: sobota-Siejkowski Leszek (PL) a neděle Bučko Stanislav (SK)

Beskidzka Wystawa Psów Rasowych Wisła 30.6.-1.7.
Adalbert Venandi se o prvním červencovém víkendu prezentoval na polské výstavě. Sobotní výsledek byl V2/3, ovšem v neděli V1/2 ZNK NJWR, BOB, tedy nejlepší mladý pes, nejlepší mladý jedinec a nakonec nejlepší pes plemene.

Klubová výstava ČPSK Konopiště 17.6.

Sany (Annalisa)
Sany (Annalisa)
Kenny (Aiken Leannan)
Kenny (Aiken Leannan)

V neděli jsme vyrazili na výstavu na Konopišti ve větším počtu - já s Kennym, Martina s Lordem a Linda se Sany.

Sany - Annalisa - měla svou premiéru ve třídě mladých a vedla si fantasticky. Předvedla se klidně, krásně stála v postoji i běhala. Paní rozhodčí Hana Ahrens jí sice nakonec udělila známku VD, ale nakonec jí i dala druhé místo z pěti fen, což je úžasné umístění.

Kluci Lord a Kenny se poprvé navzájem střetli v jedné třídě. Přestože se Lord - Alla Pietro - předvedl pěkně, asi se zrovna netrefil paní rozhodčí do vkusu a aby v tom ségra nebyla sama, také dostal známku VD na 3. místě.

Přestože Kenny - Aiken Leannan - byl ze začátku trochu roztěkaný, brzy se zklidnil a předvedl se se vší elegancí jako obvykle. Paní rozhodčí z něj byla nadšená, dala mu známku Výborná, 1. místo ze 4 psů ve třídě, titul CAJC a nakonec i titul BOJ!! Kenny mi udělal obrovskou radost a kromě toho se posunul o kousek blíže k udělení českého junioršampionátu.

Klubová výstava Náměšť na Hané 16.6.

Po více než měsíční výstavní pauze se opět náš odchovánek vypravil na výstavu. Bertík se úspěšně předvedl v Náměšti na Hané a od pana rozhodčího Navrátila získal známku Výborný, krásný posudek a nakonec druhé místo. Gratuluji majitelce Renatě.

Mezinárodní výstava DUO CACIB Lučenec (SK) 12.-13.5.

Bertík (Adalbert Venandi) strávil víkend se svou paničkou na Slovensku. Mise byla více než úspěšná a Bertík obdržel následující tituly:

12.5. - V1, CAJC, BOB

13.5. - V1, CAJC

Bertík tímto započal slovenského junioršampiona a stal se prvním odchovánkem s titulem BOB. Gratuluji Reni!

Klubová výstava MSKAO & Europasieger Dortmund 12.5.

V sobotu se konaly dvě velké akce - klubová výstava ve Slavkově u Brna, na kterou bylo nahlášeno 64 gordonsetrů, a jedna z největších německých výstav, Europasieger show v Dortmundu.

Já s Kennym a Bertou jsme vyrazili do Slavkova. Paní rozhodčí byla velice Frances Boxall byla velmi přísná a nešetřila známkami dobrý nebo velmi dobrý. Proto jsem nadšená z Kennyho výsledků Výborný na 2. místě ze 4 psů. Bertička sice dostala známku Velmi dobrá na 3. místě, ale i tak mi udělala radost, protože se v kruhu předvedla po dlouhé době a vedla si skvělě. Stejně tak jsem ráda viděla všechny přátele a známé, byl to super den.

V Dortmundu se předvedla Ayda a od paní rozhodčí Jean Collins Pittman obdržela známku Výborná, což mě velice potěšilo, protože konkurence byla vysoká. Gratuluji majitelkám!

SRA Bestensee & Mezinárodní výstava Praha 5.5.

Série jarních výstav pro naše odchovánky dnes pokračovala německou výstavou v Berlíně a českou výstavou v Praze.

Ayda se poprvé ukázala ve třídě mladých a to ve vší parádě - vyhrála svou třídu, získala čekatelství titulu německého junioršampiona Anw. Dt. Jgd.Ch. (VDH) a získala i svůj první titul Landesjugendsieger Berlin, Brandenburg, Mecklenburg-Vorpommern.

Lord jel s paničkou do Prahy v očekávání zisku posledního titulu CAJC, aby mohl dokončit českého junioršampiona. Přestože Lord získal výbornou známku i hodnocení a porazil druhého psa ve třídě, rozhodčí se rozhodl titul nezadat, protože Lordík neměl svůj výstavní den a neměl nervy na nějaký postoj :) Tak snad příště!

Oblastní výstava Kelč 1.5.

Dnes se Bertík předvedl na oblastní výstavě v Kelči, a asi aby si napravil reputaci z minulého týdne, porazil konkurenta ve třídě mladých a stal se Vítězem třídy mladých. Gratuluji majitelce Renči Mackové.

Speciální výstava Chržín u Velvar 28.4.

Alla Pietro neboli Lord se zúčastnil Speciální výstavy českého pointer setter klubu, aby získal další titul CAJC a tím se o další krůček posunul blíže k českému junioršampionovi. Ve třídě mladých ho vystavovala moje kamarádka a zkušená chovatelka Monika Vojáčková. A vedli si spolu více než dobře, protože Lord byl od paní rozhodčí Simony Svatoňové ohodnocen známkou Výborný a titulem CAJC v konkurenci jednoho dalšího psa. Lord tak navázal na svůj únorový úspěch a já moc chválím majitelku Martinu, že na Lordíkovi tak zapracovala!

Dále se dnes také Bertík (Adalbert Venandi) předvedl na krajské výstavě ve Vyškově, získal od pana rozhodčího ohodnocení Velmi dobrý se slovy, že se Bertíček potřebuje teprve dovyvinout. Každopádně každá výstavní zkušenost je důležitá a známka VD je také krásná známka :) Děkuji Renči, že tak zodpovědně prezentuje Bertíčka na výstavách!

Adalbert Venandi

Dnes mi přišel od Renči, majitelky Bertíka, nádherný letáček. Bertíkovi je sice teprve rok, absolvoval zatím pouze pár výstav a k uchovnění ještě pár kroků zbývá, ale i tak se obrázek moc podařil a krásně reflektuje, jak se Bertík vyvinul a jak si vzal jen to nejlepší ze svých rodičů.

Tak teď ještě ty vlohy a rentgeny :)
Mezinárodní výstava České Budějovice 21.4.

Už bylo na čase, aby se i náš Kenníček (Aiken Leannan) vypravil na výstavu do třídy mladých. A Kenny nezklamal, v konkurenci jednoho dalšího pejska získal známku Výborný, titul CAJC a nakonec porazil i nejlepší mladou fenku v soutěži o BOJ. Od pana rozhodčího Lozice Zeljko navíc získal krásný posudek a titulem CAJC si otevřel český junioršampionát.

Kenny je třetím psem z našeho vrhu A předvedeným v třídě mladých a zároveň třetím psem, který získal titul CAJC.

Jarní svod psů Ostrava 21.4.

Zatímco my s Kennym jsme den strávili na výstavě v Budějovicích, Renatka s Bertíčkem (Adalbert Venandi) se vydali na svod. Bertík je již 9. absolventem jarního svodu z našich 12 štěňat z vrhu A a dopadl stejně dobře jako jeho sourozenci. Skus nůžkový, plnochrupý, temperamentní povaha a 66 cm. A jako bonus vyhrál soutěž o nejkrásnějšího ohaře. Jsem na Renču s Bertíkem moc hrdá!

Všechno nejlepší naše děti z vrhu A!!

Dnes je to přesně rok, co na svět přišlo 12 malinkých kuliček, děti Berty a Flynna. Jsou to naše první odchovaná štěňátka vůbec a já jsem moc šťastná z toho, jak se náš vrh vyvíjí. Co je hlavní, podařilo se nám pro všech 12 úžasných štěňátek najít 12 úžasných majitelů, a tak nám všichni stále dělají radost. Všechno nejlepší Kenny, Bertíku, Cayle, Lorde, Scotty, Riky, Chestere, Tilly, Sany, Baruško, Aydo a Arwenko.

Jarní svod Horní Počernice 8.4.

V neděli jsme se sešli v Praze na svodu s celkem 8 odchovánky a já jsem velice vděčná našim majitelům za tak hojnou účast, protože málokterý chovatel má takové štěstí, aby se mu na svodu sešlo tolik dětí. 6 kluků (Alla Pietro, Algernon, Adelric, Arthues Cayle, Aifric, Aiken Leannan) a 2 holčičky (Annalisa a Angelica) bylo zkontrolováno posuzovatelem a nakonec obdrželo ty nejlepší možné výsledky - všichni mají nůžkový skus, jsou plnochrupí a s temperamentní povahou, bez vad. Moc všem majitelům ještě jednou děkuji, jste skvělí a ráda jsem všechny opět viděla.
Na fotky se můžete podívat v galerii zde: https://gordonsetters.rajce.idnes.cz/Svod_Horni_Pocernice_-_vrh_A/

Národní výstava Ostrava 7. 4.

Další z našich odchovánku se vydal na výstavu, aby se poprvé prezentoval ve třídě mladých. Tentokrát to byl Adalbert Venandi neboli Bertíček se svou majitelkou Renatou a handlerkou Nikolou Zlamalovou. A opětovně mě učinil neuvěřitelně šťastnou a pyšnou chovatelkou nejen výhrou ve třídě mladých a ziskem titulu CAJC, ale i titulem BOJ! Děkuji rozhodčímu panu Otakaru Vondroušovi, Renči a i šikovné slečně handlerce.

Všechno nejlepší Bertičko!
Je to už 5 let, co se v chovatelské stanici Scotch do pole rodičům Máni a Chaosovi narodila tahle jedinečná psí slečna, moje Bertička, matka 12 štěňat a mnohonásobná šampionka a především ta nejlepší parťačka! Všechno nejlepší a ještě spousty krásných společných let.

Lovecké zkoušky JuS, Boecke, 4.3.

Přišlo jaro, a s ním i první letošní lovecké zkoušky pro mladé psy. Zatímco odchovánky v Česku čekají zkoušky vloh až později v dubnu nebo květnu, Ayda se se svou vůdkyní vypravila předvést své lovecké vlohy na pole již první březnovou neděli. Zkoušky JuS jsou určeny pro mladé psy do dvou let věku a jsou v podstatě obdobou českých zkoušek vloh. Ayda si vedla přímo úžasně, získala celkem 68 bodů ze 74! Jsem moc hrdá na tento první úspěch odchovánka na loveckém poli a doufám, že si stejně dobře povedou i čeští odchovánci za pár měsíců.

MVP Brno DUOCACIB 4.2.

Naše Áčkové děti dosáhli 9 měsíců a s tím přišla i třída mladých. Premiéru našeho vrhu v této třídě zahájil Alla Pietro neboli Lord, který svou "výstavní kariéru" zahájil v lednu a nyní se s majitelkou Martinou opět vydal do Brna, aby to zkusil znovu a lépe, což se mu více než povedlo! Dostal známku Výbornou, vyhrál třídu mladých, ve které byli celkem tři psi, a získal titul CAJC, čímž započal svou cestu k českému junioršampionovi. Mám obrovskou radost, protože Lord je velmi slibný pes a já jsem věděla, že na to má a moc jsem to jemu i Martině přála. Takže gratuluji a děkuji!

CACIB Nürnberg 14.1.

V neděli se na mezinárodní výstavě v Nürnbergu předvedla Ayda a ve velké konkurenci získala od paní rozhodčí Alenky Pokorn krásný posudek a ocenění Velmi nadějná 2. Mám velkou radost, protože se Ayda nádherně předvedla, udělala svým majitelkám radost a završila tím třídu dorostu pro naše Áčka. Teď už nás všechny čeká třída mladých.

Národní výstava Brno 13.1.

Výstavní sezonu 2018 jsme započali velice příjemně - Lord (Alla Pietro) a jeho majitelka Martina se vydali na svou první výstavu vůbec a přestože to byl začátek poměrně chaotický, všichni jsme si celý výstavní den plně užili. Lord dostal známku Nadějná 1 a už teď se těším, jak se tento nadějný tým bude jen a jen zlepšovat, Lord je krásný pes, který se poměrně dost pomamil. Děkuji Martině s Lordem a Renči s Bertíkem, kteří přijeli jako psychická podpora, bylo to skvělé a těším se na příště!